Diode lazer epilasyon

DİODE LAZER EPİLASYON NEDİR?

Diode Lazer cildin daha derinine inebilir bu yüzden de sonuçları daha hızlı görülebilir. Derinlere kolaylıkla nüfuz eden bir lazer çeşididir. Nedeni ise Diode Lazerin dalga boyunun 800-810 nanometre olmasıdır. FDA tarafından diode lazer, epilasyonda "altın standart" olarak kabul edilmiştir. Süper devamlı dalga boyu, homojenize edilmiş enerjiyi her atış üzerinde gösterir. Kusursuz safir soğutucu (2~5°C) epidermis (üst deri) üzerinde konforlu ve maksimum güçlü soğutma kontağı kurar. En büyük başlık alanına sahip olan Diode Lazer 110J/cm² gibi yüksek bir güce sahiptir. Cihazın en önemli parçalarından olan lazer ünitesinde üstün Alman teknolojisi DILAS kullanılmış olup başlık safir kristaldir. Pulse süresi ayarlayabilme özelliği sayesinde koyu renk ciltler dâhil olmak üzere diode lazerler tüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilir.

DİODE LAZER AVANTAJLARI NELEDİR?

Diode Lazer ince tüylerde en etkili lazer epilasyon yöntemidir. Özellikle yüz bölgesi en ideal uygulama alanlarından biridir. Yüz bölgesine eğer Alexandrite lazer uygulanırsa eğer kalın tüyler ile birlikte ince ve sarı tüylerde etkilenir ve uyarılır ve gözle görülebilir kıllara dönüşebilir. Diode Lazer tam tersine ince tüyleri uyarmaz. Yüz bölgesinde diode lazer ince tüylere bu olumlu etkisinden dolayı en çok kullanılan lazerdir.

DİODE LAZER NASIL ETKİ EDER?

Diode Lazer kalın yapılı kıllar için tercih edilir. Koyu ten rengine sahip kişilerde en etkili yöntemlerden biri Diode Lazer epilasyondur. Özellikle yüz bölgesine uygulanacak epilasyon için diode lazer kesinlikle uygulanmalıdır çünkü yüz bölgesinde ince, zayıf ve sarı tüylerin uyarılmamasını sağlayarak o tüylerin kalın ve siyah çıkmasını engeller. Diode Lazer vücudun tüm bölgelerinde kalın kıllarda da etkilidir. Kıl batıklarında da ilk seanstan itibaren sonuç vermektedir. Kararmış ağda izlerini de her seansta gözle görülebilir derecede açar.